Se začátkem léta přichází pro obyvatele Mlékojed problém. Jediná silnice spojující Mlékojedy se zbytkem světa je plná aut rekreantů, kteří přijíždějí na tamní pískovnu. Ačkoliv je v obou směrech zákaz zastavení, stojí na silnici desítky aut a motorek a často bývá problém vůbec projet.

S větším autem, náklaďákem nebo dodávkou se projet prakticky nedá. V již tak zúžené vozovce se ještě potácejí desítky chodců v zásadě ve v jakoukoli denní dobu. Je jen otázkou času, než tam dojde k nějakým škodám, neštěstí, nebo se do Mlékojed nedostanou složky Integrovaného záchranného systému.

Tento problém se opakuje už několik let každé léto a nikdo ho neřeší, pokud tedy za řešení nepovažujeme umístění dopravní značky upozorňující na zvýšený pohyb chodců.

Místní obyvatelé, kteří chtějí situaci řešit, jsou městskou policií odkázáni na Policii ČR a tou zas na městskou policii.

„Na PČR mi bylo řečeno, že špatné parkování řeší Městská policie a že na to nemají kapacity. Na městské policii mi bylo řečeno, že oni to řešit nemůžou, protože mají vybité elektro skůtry a objet to nemůžou, protože nesmějí opustit katastrální území města a hlavně nemají kapacity,“ řekl Neratovinám jeden z místních obyvatelů.

Je nejvyšší čas, aby se řešení problému ujalo vedení města dříve, než se stane nějaké neštěstí. Jde tu nejen o přístup obyvatel města ke svým domovům, ale také o bezpečnost.