Ve čtvrtek 3. 11. 2015 proběhl již 13. neratovický hospodský kvíz. Kvízu, který vždy obsahuje 9 kategorií po třech otázkách (celkem je tedy možné získat 27 bodů) se tentokrát zúčastnilo 12 týmů.

Novinkou tohoto kvízu byla skutečnost, že tematické okruhy nebyly zveřejněny předem a zůstaly utajeny, až do zahájení kvízu.

Jedinou výjimkou byla kategorie otázek, kterou vždy volí bodově nejslabší tým z minulého kvízu. Tato kategorie je tedy vždy známa již od konce předchozího kvízu a tým Kaštani pro tento kvíz zvolil téma Režijní tvorba Christophera Nolana.

Dalšími kategoriemi otázek v tomto kvízu pak byly: české filmové pohádky, pouště, procenta, pohřební zvyky, poznej sport, sochy, české názvy německých měst a populární vánoční hity.

Otázky i odpovědi pro ty, kdo se kvízu nezúčastnili, a přesto by si chtěli náš kvíz nanečisto vyzkoušet, zveřejníme v některém z příštích příspěvků.
Výsledky jednotlivých týmů byly v tomto kvízu velice vyrovnané.

Nejméně bodů (5) měl tým Ticho, který byl ovšem oproti jiným značně oslaben a to tím, že se skládal pouze ze dvou lidí. Mají tedy právo zvolit jeden tematický okruh do příštího kvízu. Ticho zvolilo téma Cejlonský čaj.

Předposlední skončili Kvrdlobruti s 11 body.

Nováčci kvízu, družstvo, které si jako název družstva zvolilo „Název družstva“, vybojovalo 15 bodů. Dalšími nováčky kvízu bylo družstvo Pešek skládající se z neratovických turistů. Ti získali 17 bodů.

20 bodů získaly týmy Ujepandy a NNZ.

Hned tři týmy dosáhly na 21 bodů: Stará garda, Kaštani a Mrchožrouti.

O první místo se pak museli tentokrát podělit také tři týmy:

Hvězdova pěchota ve složení Martin Hvězda, Vladimír Dolanský, Pavel Jambor a Pavel Šanda
Mloci (Markéta Hájková, Miloš Landa, David Černý, Ondřej Kalista)
CML (Karolína Peštová, Roman Mišoň, Slávek Salač a Petr Najmon)

Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za účast a doufáme, že se těší na příští hospodský kvíz v režii Aktivity Neratovice alespoň tak, jako my pořadatelé.

A samozřejmě děkujeme také sponzorům, kteří darovali ceny do kvízu:
Firmy OHMS a Allivictus věnovaly tři lahve luxusních moselských vín, dárkový balíček s panamskou kávou a čajem Cascara a všem pak dárkové kupony v hodnotě 300 Kč do obchodu Allivictus ve Vojtěšské ulici.
Zahradnictví Michaely Landové z Mlékojed věnovalo 2 pěkné vánoční stromečky.
Firma Profoto Vosáhlo věnovala dárkový kupon v hodnotě 500 Kč a 10 speciálních „kvízových“ kalendářů na rok 2016.

ScreenShot153