Dne 17. října 2014 vybojoval člen neratovického karatistického klubu Shotokan bronzovou medaili v kategorii osmnáctiletých na mistrovství světa v JKA.

Šest členů klubu spolu se svým senseiem Zbyškem Petržílkem odletělo zkusit štěstí a posbírat zkušenosti.

Jak řekl po příletu na místo sensei: ,,Placka je v této konkurenci zázrak a ty se nedějí obzvláště u Japonců“.

Vzpomněl také na skutečnost, že od roku 1998 byl pouze jeden neasiat, Dominik Voráček na tehdejším MS v Paříži, kdo porazil někoho z Japonců, a tím prošel do šestnáctky jako jediný člen klubu. „My se ale nebojíme,“ dodal závěrem.

„Zázrak“ nakonec přišel v podobě bronzové placky pro českou výpravu zásluhou Josefa Pacovského. I když spíše než zázrak byl tento výsledek završením kvalitní přípravy klubu a šikovnosti svěřence.

Ochutnat místní stravu, zažít tajfun, sjet obří horskou dráhu, vyznat se v tokijském metru, odcvičit trénink pod vedením japonského senseie, obstát v takové konkurenci soupeřů a nakonec strávit díky stávce Lufthansy 2 dny na letišti v Německu, to jsou zážitky, které jim již nikdo vzít nemůže.

„Mistrovství světa se koná každé tři roky a v konkurenci domácích borců bylo umístění našich členů obrovským úspěchem,“ zhodnotil výsledek Zbyšek Petržílek.

Dnes již opět členové SK Shotokan balí kufry a čeká je podzimní soustředění.

Celá bilance výpravy:
3. místo kumite Josef Pacovský
5. – 8. místo kumite Lucie Köppelová
8. místo kata Lucie Köppelová
8. místo kata Pavel Zach
Šestnáctka kata Petra Provazníková

Dobře si vedly i Lucie Hybšová a Aneta Zítková, přestože nebodovaly.